OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Věnceslava Dezortová a iní autori

Niečo o Věnceslave alias Vende
Citujem z časopisu Xantypa 09/2010:

Věnceslava Dezortová pracovala roky v ČTK a v Českej televízii, v posledných rokoch je na voľnej nohe, Okrem novinárskej činnosti sa venuje tiež beletrii. Vyšlo jej šesť knižiek zameraných na české osobnosti, napr. v r. 2009 kniha o Karlovi Hálovi, v r. 2010 pokrstila knihu o Václavovi Hybšovi. Jej koníčkom je písanie krimipoviedok, ktoré vychádzajú v mesačníku Jedním dechem. Obdržala za ne cenu v súťaži O buřinku rady Vacátka, cenu Havran a Pohár Sherlocka Holmesa. Je členkou spoločnosti AIEP (autori píšúci krimiliteratúru). V máji r. 2010 sa zúčastnila so Spoločnosťou Agathy Christie cesty do Anglie a pre Xantypu o svojom putovaní napísala reportáž do septembrového vydania r. 2010.
 

Ako sme sa spoznali

Kliknite na obrázky pre zväčšenie:
           
    Vendy, ja a Stonehenge                         Vendy a Agatha Christie                         Vendy v Bournemouth                 Vendy a Sherlock

                                                                                    v Torquay                                           na móle Key West                     Holmes, Londýn

S Vendy  Dezortovou som sa zoznámila na ceste do Anglie "Po stopách Agathy Christie a Sherlocka Holmesa", ktorú organizovala česká Společnost Agathy Christie v máji 2010, pri príležitosti 120. výročia narodenia Agathy Christie. Obe sme cestovali samotné a tak sa z nás stali spolubývajúce a spolucestujúce. Věnceslave zvyknú hovoriť Venda, mne sa ale na našej ceste zdalo "Vendy" anglickejšie smiley.
Po návrate sme ostali v kontakte  cez e-mail. Okrem iného mi Vendy posiela svoje články, upozorňuje na nové knihy svoje, aj iných autorov a akcie v kultúre, ja Vendy posielam svoje videá, dúfam, že k jej radosti smiley.

Vendina reportáž v časopise Xantypa 09/2010, za ktorú získala prvú cenu v Novinárskej súťaži 2010 vyhlásenej Českou asociací novinářů a publicistů cestovního ruchu Czech Travell Press  (pričom do kategórie Nevšední zážitek z dovolené v zahraničí bolo prihlásených 23 príspevkov):

Na zobrazenie reportáže kliknite na tento obrázok:

 

Vendina reportáž o Madeire v časopise Xantypa 01/2012:

Kliknite na obrázok a čítajte

Foto: Jovan Dezort

 

...
 

 

...

Kliknite na obrázok a prečítajte si rozhovor Juana Zamoru s Věnceslavou Dezortovou uverejnený na web-stránkach "Centrum detektivky" 23.11.2011